Genital Estetik

Genital estetik genital bölge üzerinde yapılan kozmetik & cerrahi estetik operasyonlardır. Günümüzde estetik operasyonlar yaygın olarak gerçekleştirilmekte ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Aynı şekilde genital estetikte ülkemizde talep gören bir estetik operasyonudur. Talepler estetik kaygılardan daha ziyade bir sorun olarak başvuran hasta sayısı oldukça fazladır. Birlikteliklerde, cinsel yaşamda çiftler arası ciddi bir etken olarak görülebilmektedir.

Genital estetik denildiğinde en çok talep edilen operasyonlar labioplasti, vajinoplasti ve klitoris estetiği (klitoral hudoplasti) olarak sıralayabiliriz. Genital estetik kapsamında kozmetik bir işlem olan özel bölge beyazlatma talep gören bir işlemdir. Asimetrik ve büyük olan iç  dudaklar yahut sarkık dış dudaklar günlük hayatta yaşam kalitesini düşürebilmektedir. Aynı zamanda kıyafet tercihlerinde, cinsel yaşamda ve spor faaliyetlerinde ağrı yapabilmektedir. Labioplasti ile estetik açıdan sorun olarak görülen labial bölümlerin ameliyat ile doğal & estetik görünüşüne kavuşturulur ve de hastanın tüm şikayetleri giderilir.

Normal doğum & ameliyat gibi sebeplerle gevşeyen vajinal kaslar bolarabilir, kanal genişleyebilir. Bu sebeple partneri ile karşılıklı olarak cinsel yaşam kalitesi & tatmin düşmektedir. Vajinoplasti, vajina kanalının genişliği bolluğu şikayeti üzerine gerçekleştirilen daraltma ameliyatıdır. Bu sayede cinsel yaşam kalitesi artırılır, birlikteliklerde karşılıklı tatmin talebine yardımcı olur.

Klitoris estetiği ise klitorisin asimetrik sorunları, hissiyatını engelleyen doku fazlalığı ve de işlevsel bozukluklarında gerekli görülen bir estetik operasyondur.

Son Yazılar

Gebelik Oluşumu ve Gelişimi

Gebelik Oluşumu ve Gelişimi

Gebelik Oluşumu ve GelişimiHamilelik nasıl başlar? Yumurta ve spermin tek bir hücrede birleşmesi anlamına gelen döllenme, hamileliğe yol açan bir...

read more
Gebelik Döneminde Kanama

Gebelik Döneminde Kanama

Gebelik Döneminde KanamaHamilelikte kanama her zaman bir sorun olduğu anlamına mı gelir? Hamilelik sırasında vajinal kanamanın birçok nedeni...

read more

Bizimle İletişim İçin

Aklına takılan soruları sorabilir veya Randevu talep edebilirisin.

Telefon — 344 532 2352